Coraz więcej Polaków posiadających domy jednorodzinne decyduje się na kupno przydomowej oczyszczalni ścieków. Rozwiązanie to jest lansowane jako wspomagające zmniejszenie ilości toksyn wydalanych do gleby, a tym samym: jako urządzenie działające proekologicznie. Co warto wiedzieć o przydomowych oczyszczalniach ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków tworzone są przez wyspecjalizowane w produkcji przemysłowej marki. Zajmują się one głównie oczyszczalniami ścieków przemysłowych, ale też wannami galwanicznymi oraz zbiornikami przeciwpożarowymi. Firmy te dbają o wysoką jakość swoich produktów – przydomowe oczyszczalnie ścieków wykonywane są z materiałów odpornych na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie rdzy, zarysowania czy ścieranie. Dodatkowo urządzenia te są projektowane w taki sposób, aby nie zaburzać estetycznego wyglądu przydomowego ogrodu.
Jak pracuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Działanie przydomowych oczyszczalni opiera się przede wszystkim na wielokrotnej filtracji. Dzięki temu do gleby przedostaje się znacznie mniej toksycznych związków.
Czy konserwacja i obsługa urządzenia jest trudna? Zdecydowanie nie. Nowi użytkownicy mogą zadać pytania instalatorom urządzenia, kolejno zaś zapoznać się z instrukcją obsługi załączoną przez producenta. Użytkownicy tych rozwiązań przyznają, że tygodniowe zajęcia przy oczyszczalni nie zajmują więcej niż godzinę.
Oczyszczalnia zabezpieczona jest przed osobami trzecimi – producent zadbał o to, aby wnętrze urządzenia chronione było przez szczelną pokrywę oraz dodatkową kłódkę. W przypadku konieczności przenoszenia oczyszczalni możemy skorzystać z dodatkowych uchwytów po bokach, dzięki czemu bezpiecznie przetransportujemy urządzenie.