Maszynka do golenia, wosk, depilator, kremy… to najpopularniejsze dzisiaj techniki, dzięki którym możliwe jest usuwanie niechcianych włosków. Żadna z tych metod nie pozwala jednak na ich trwałe usuwanie, przez co walka z ciągle odrastającymi włoskami staje się prawdziwym utrapieniem. Wiedzą o tym doskonale panie, od których wymaga się zawsze gładkiej, pięknie wyglądającej skóry.
Wszystkie wymienione metody można odstawić w kąt. Medycy wraz z naukowcami wymyślili już jakiś czas temu innowacyjną technikę, dzięki której depilacja zbędnego owłosienia może być trwała a raz usunięte włosy nie odrosną już nigdy więcej. To depilacja laserowa, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Również w Polsce do gabinetów dermatologicznych i klinik medycyny estetycznej, w których wykonuje się tego rodzaju zabiegi ustawiają się coraz większe kolejki kobiet, które marzą o nieskazitelnie gładkim ciele.
Kto może korzystać z depilacji laserowej?
Depilację laserową można stosować na każdej części ciała jednak nie może z niej korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią czy choroby skóry, takie jak łuszczyca, świerzb i bielactwo. Co więcej, dermatolog nie wykona zabiegu u pacjentów onkologicznych oraz tych, które borykają się z cukrzycą czy chorobami krzepliwości krwi. Skóra nie może być podrażniona, nie mogą występować na niej otwarte rany, nie może być też opalona.
Zalety depilacji laserowej
Przede wszystkim jest to jedyna metoda, dzięki której włosy nie odrastają już nigdy więcej. Wystarczy kilka zabiegów, by pozbyć się owłosienia całkowicie. Depilacje wykonuje się najczęściej na skórze kończyn dolnych, pod pachami, w okolicach bikini czy na twarzy (w przypadku kobiet, na przykład wąsik). Zabiegi są w pełni bezpieczne. Wiązki laserowego światła przenikają przez skórę do mieszków włosowych i całkowicie niszczą cebulkę włosa natomiast nie docierają w żaden sposób do innych tkanek ciała, dzięki czemu zabiegi depilacyjne nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi ani powikłaniami.
Wady depilacji laserowej
Innowacyjne urządzenia do depilacji laserowej wyposażone są w chłodzącą wkładkę, która działa przeciwbólowo. W starszych urządzeniach system ten nie występuje wiec jeśli pacjent nie skorzysta z dodatkowego, przeciwbólowego żelu, emisja światła laserowego może wywoływać ból o średnim natężeniu. Jeśli pacjent nie zastosuje się w pełni do zaleceń lekarza – niewskazane jest wystawianie poddanej depilacji partii ciała na działanie promieni słonecznych w okresie miesiąca po ostatnim zabiegu, to mogą wystąpić na jego skórze powikłania w postaci trwałych przebarwień.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.