Zatruwanie środowiska naturalnego przez wielkie koncerny było oczywiste przez wiele lat, jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach zwrócono baczną uwagę na ten problem. Okazało się, że straty są nieodwracalne, i aby zapobiec kompletnej zagładzie środowiska konieczne jest wprowadzenie silnych zmian. Objęły one nie tylko emisję spalin, ale przede wszystkim sposób przechowywania i utylizacji trudnych, żrących i niebezpiecznych substancji.
Produkty o których mowa to najczęściej wynik działalności przetwórczej czy produkcyjnej. Są one zbędne, a przez wiele lat przedsiębiorcy pozbywali się poprzez wylewanie ich do rzek czy porzucanie w lasach. Ten proceder ma się ku końcowi – głównie przez olbrzymie kary finansowe oraz coraz większą świadomość zagrożenia, jakie niesie niszczenie środowiska naturalnego wokół nas.
Prawidłowe przechowywanie i magazynowanie
W celu zabezpieczenia niebezpiecznych produktów stosowane są coraz częściej odpowiednie zbiorniki przemysłowe. Są niezbędne tam, gdzie firma nie zajmuje się samodzielnie utylizacją i czeka, aż odpowiednia jednostka odbierze ścieki do utylizacji. Rolą producenta zbiorników jest zapewnienie takiego produktu, aby był on odporny na uszkodzenia, przeciekanie czy działanie rdzy. W tym celu najczęściej stosowane są specjalne powłoki, proszkowanie – powierzchnia metalu jest znacznie odporniejsza na działanie żrących substancji. Aby zapobiec wyciekaniu stosuje się również podwójne płaszcze ochronne – stanowią one dodatkowe zabezpieczenie.
Producenci dbają także o odpowiednie opisanie swoich produktów. Podczas instalacji zbiornika przedstawiciel producenta zapoznaje pracowników firmy z produktem, określając parametry, sposoby użytkowania, konserwacji.