Coraz chętniej powracamy do sztuki jako do źródła inspiracji. Szczególnie pociągają nas dwudziestowieczne kierunki takie jak abstrakcjonizm czy konstruktywizm. Pierwszy bazuje na urodzie koloru i na jego sile. Drugi – na konstrukcji i jej prezentacji, na zredukowaniu wyglądu rzeczy do czystego kształtu. Abstrakcjonizm i konstruktywizm to jakby odnowienie koloru i kształtu, do którego tak chętnie (i na szeroką skalę) odwołuje się współczesny design, stylistyka czy nawet estetyka pojmowana jako zbiór ogólnie przyjętych zasad związanych z określaniem czegoś jako piękne.
Bloki koloru w ogrodzie
Color blocking polega na operowaniu dużymi powierzchniami wypełnionymi jednym kolorem. Niczym w dziełach plastycznych z okresu abstrakcjonizmu w jego fazie geometrycznej. Nowoczesny czy wręcz awangardowy ogród doskonale nadaje się do tego, żeby tworzyć go techniką color blocking. Wystarczy wykorzystać prostokąty trawników i figury wypełnione kolorowymi roślinami okrywowymi.
Taką kompozycję idealnie dopełnią awangardowe meble ogrodowe Gardenspace, które same w sobie stanowią przykład odwołania się do najlepszych tradycji z zakresu historii sztuki. Zestaw do jadalni na świeżym powietrzu czy zestaw ogrodowy z parasolem stanie się także elementem kompozycji color blocking. Jej akcentem lub harmonijną cząstką. Zależy to ode tego, na jaki kolor zestawu się zdecydujemy.
Bloki koloru we wnętrzu
Aranżacja ogrodowa metodą color blocking wymaga znawstwa i wiedzy zarówno z zakresu plastyki jak i ogrodnictwa. Zaś stworzenie wnętrza z użyciem bloków kolorystycznych okazuje się łatwiejsze. Same ściany już są takimi gotowymi do wypełnienia płaszczyznami. Można pomalować trzy na zielono, a jedną na różowo. Następnie wybrać różową meblościankę, która poprzez swoją konstrukcję także nawiązuje do color blocking.